Krupówki

Najsłynniejsza ulica w stolicy polskich Tatr, z pewnością znajdująca się też w ścisłej czołówce najbardziej rozpoznawalnych w skali całego kraju. Zakopiański deptak o długości nieco ponad kilometra, wypełniony turystami i tętniący życiem 24 godziny na dobę 365 dni w roku.

Napisanie, że dosłownie w każdym kącie Krupówek czeka coś potencjalnie ciekawego raczej nie będzie wielką przesadą. Uliczni artyści – od muzyków, śpiewaków po pantomimików i karykaturzystów – napotykani co krok, stoiska z pamiątkami wszelakimi (od chińskiej tandety po arcydzieła regionalnej sztuki rzemieślniczej), regionalne produkty spożywcze, małe rodzinne sklepiki i placówki światowych sieci, miejsca noclegowe, mniej i bardziej ekskluzywne karczmy, restauracje i puby, kluby muzyczne i nocne lokale, kina, muzea (Misiów, Pod Kuźniczym Młotem, Izba Pamięci Bronisława Czecha, gmach główny Muzeum Tatrzańskiego) i galerie sztuki (Biżuterii WW, Miejska Galeria Sztuki), pomniki (Władysława Zamoyskiego, górala czytającego lokalną gazetę, Pomnik Grunwaldzki) – wszystko (i duuużo więcej) czego tylko dusza zapragnie (kościół? Proszę bardzo – Najświętszej Rodziny) na samych Krupówkach lub ich pobocznych alejkach.

Nie można zapomnieć o przejażdżkach góralskimi dorożkami i kultowym już białym misiu oferującym wspólne zdjęcie. Uwaga – na zakopiańskich Krupówkach dutki wyczuwalnie lżej trzymają się ceprowych portfeli.

Część przykrupówkowych budynków to zabytki – taki status najczęściej otrzymały wille zbudowane w stylu zakopiańskim. Walory architektoniczne zabudowy może być trudno w pełni docenić z powodu niezliczonych szyldów, banerów, reklam.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Cząstka Nowego Jorku w stolicy Podhala. W tym sensie, że na tej nieco ponad kilometrowej bez przerwy tętni życie - czy to handel wszelakimi produktami i usługami, czy dzięki popisom ulicznych artystów, czy też w napotykanych co krok restauracjach i nocnych lokalach. Krupówki są także niepozbawianą typowo zakopiańskiego uroku, zadbaną i szeroką aleją spacerową.

KM Studio potrafi wspaniale utrwalić na wideo Krupówki filmy reklamowe Wrocław

Komentarze (0)
Dodaj komentarz