Rysy

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Kto chciałby stanąć na najwyższym szczycie Tatr Polskich, powinien podreptać z Morskiego Oka czerwonym szlakiem turystycznym na Rysy. Ta góra dysponuje trzema wierzchołkami - polski sięga 2499 metrów powyżej poziomu morza, nieco wyższy (2503 m n.p.m.) znajduje się już po słowackiej stronie granicy. Z uwagi na roztaczające się z Rysów pejzaże, wielu uważa je za najlepszy w Tatrach punkt widokowy.

Widać stąd niemal wszystkie tatrzańskie giganty, w tym najwyższy w całych Tatrach Gerlach (2655 m n.p.m.),Łomnicę (2632 m n.p.m.) czy Lodowy Szczyt (2628 m n.p.m.),wiele dolin i kilkanaście stawów, a przy dobrej pogodzie Liptów, Spisz, Podhale, a nawet Kraków.

Nic dziwnego zatem, że każdego roku Rysy przeżywają prawdziwe turystyczne oblężenie, które tak naprawdę, miało swój początek już w XIX w. kiedy wdrapali się tu m.in. Stefan Żeromski czy Maria Curie-Skłodowska z mężem. Czerwonym szlakiem turystycznym można się przedostać z Rysów na słowacką stronę Tatr Wysokich.

Mini przewodnik

Majestatyczna góra, gwarantująca najwspanialsze panoramy, jakie tylko można podziwiać w Tatrach. Swoje zrobiły tu opinie “zdobywców” z XIX wieku, w tym takich osobistości jak Maria Curie-Skłodowska czy Stefan Żeromski. Rysy mają łącznie trzy wierzchołki - Polsce przypadł ten na 2499m n.p.m., najwyższy (2503m) i najniższy (2473m) są już w granicach Słowacji.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja