Białka Tatrzańska i jej walory turystyczne na długi weekend listopadowy

Krótki, choćby i kilkudniowy pobyt w górach zawsze będzie bardzo dobrą propozycją na pożyteczne wykorzystanie wolnego czasu. Zwłaszcza wtedy, kiedy ów brak zawodowych bądź szkolnych obowiązków trwa nieco dłużej niż normalnie. Długi, listopadowy weekend to właśnie tego rodzaju sytuacja. Nawet z uwzględnieniem zobowiązań wynikających z charakteru dwóch świąt w listopadzie, spokojnie da się wygospodarować czas na wyjazd do Białki Tatrzańskiej i parę dni wypoczynku.

Chyba nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać, że z wyjazdem w góry wiąże się całkiem sporo konkretnych korzyści. Przede wszystkim - nawet krótkotrwała zmiana klimatu na górski może znacznie poprawić samopoczucie, ma również całkiem pozytywny wpływ na stan zdrowia. Wprawdzie coraz więcej mówi się smogu, ale: w weekend listopadowy jeszcze się tak nie grzeje, a poza tym większość turystów i tak nie będzie przebywać w samej Białce Tatrzańskiej, a znacznie wyżej położonych rejonach. Długa, porządna wycieczka po tatrzańskich szlakach to nieodzowny punkt programu takich wyjazdów. Praktycznie bez względu na pogodę.

Trzeba tylko pamiętać, żeby przed wyjściem w góry solidnie przygotować się na każdą z możliwych o tej porze roku ewentualności. A tych jest całe mnóstwo - w trakcie listopadowego weekendu równie dobrze jeden dzień może być słoneczny z kilkunastoma stopniami na plusie, a kolejny już z padającym śniegiem i temperaturą w granicach 0℃. Gdyby warunki w górach wiązały się ze zbyt dużym ryzykiem odniesienia poważnej kontuzji, warto mieć na podorędziu jakąś dobrą alternatywą. Fajną atrakcją Białki Tatrzańskiej w takiej sytuacji będzie Terma Bania. Duży kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny, z basenami zasilanymi wodą z gorących źródeł, posiadający też kilka niecek na świeżym powietrzu. Ciepła kąpiel z jednoczesnym podziwianiem pięknych widoków na tatrzańskie szczyty - o wiele ciekawsza perspektywa niż śledzenie w telewizji, kto komu tym razem dokopał na marszach z okazji Święta Niepodległości.

Wyprawy po górach na piechotę i relaks w wodach termalnych to tylko dwie spośród wielu ciekawych opcji, jakie daje turystom Białka Tatrzańska. Z samej kategorii aktywnego spędzania czasu trzeba jeszcze wspomnieć o jeździe na rowerze (dla prawdziwych twardzieli),wycieczkach w siodle oferowanych przez okoliczne stadniny koni czy ekstremalnych motosportach. Z kolei nastawieni na zwiedzanie w trakcie weekendu listopadowego w górach mają w najbliższej okolicy do wyboru sporo ciekawych miejsc. Od Zagród Korkoszów i Sołtysów (filii zakopiańskiego Muzeum Tatrzańskiego) począwszy, poprzez góralską architekturę sakralną, a na zabytkach polskiego i słowackiego Spiszu skończywszy.

A jeśli chodzi o znalezienie komfortowego miejsca pobytu na długi weekend listopadowy, raczej wszystko powinno pójść gładko i szybko. Białka Tatrzańska to całkiem popularny kurort turystyczny w górach, a zatem miejscowa baza obiektów noclegowych jest na tyle rozbudowana, żeby każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego do swoich osobistych wymagań oraz możliwości finansowych.

Galeria
Dodano: 2017-10-04 08:59:00

Komentarze (2)
Anonim
4.10.2017 10:13

Przyznam się, że kompletnie nie rozumiem fenomenu tych basenów termalnych pod Tatrami. Zdaję sobie sprawę, że teoretycznie mają mnóstwo przyjemnych atrakcji - tyle że w praktyce i tak nie ma jak się zrelaksować, bo wszędzie tłumy i długie kolejki. Tak przynajmniej czytałem. Może w długi weekend listopadowy frekwencja turystyczna w Białce Tatrzańskiej jest dużo niższa - nie wiem, w tym roku pewnie i tak nie będę miał okazji tego sprawdzić.

Anonim
1.07.2019 09:10

Jestem zapalonym "górołazem" więc jestem przygotowana na każdą ewentualność pogodową. Mam zaplanowany długi weekend listopadowy w białce Tatrzańskiej właśnie i wiem, że nic mnie tam nie zaskoczy. Warto się dobrze przygotowywać na takie wyjazdy. Tak, aby zostały tylko piękne wspomnienia a nie niesmak.

Dodaj komentarz