Białka Tatrzańska jako godny polecenia ośrodek odnowy biologicznej w górach

Wypoczynkowy wyjazd w góry do cenionego kurortu turystycznego stanowi niewątpliwie dobry sposób na to, żeby odciąć się chociaż na krótko od nadmiaru codziennych zajęć i obowiązków. Tylko że sam fakt wzięcia wolnego i pojechania na przykład do Białki Tatrzańskiej nie jest jeszcze równoznaczny z tym, że uda się dobrze odpocząć i zregenerować siły do przyzwoitego poziomu. Dlatego też warto rozważyć skorzystanie na miejscu z zabiegów odnowy biologicznej, które przynoszą rewelacyjne wręcz, a do tego iście ekspresowe efekty.

Zainteresowani takimi usługami zapewne są już doskonale zaznajomieni z pojęciem SPA & Wellness. Przez wiele lat ośrodki wypoczynkowe z tej kategorii utożsamiano z dużymi miastami, a dziś nawet w takich pasterskich wioskach jak Białka Tatrzańska funkcjonują tego rodzaju obiekty z odnową biologiczną. O czynnikach stymulujących rozwój infrastruktury turystycznej będzie jeszcze w dalszej części. I górski klimat oraz potencjał narciarski raczej nie będą tutaj tymi decydującymi. W każdym razie - SPA stało się synonimem najwyższej jakości usług, gwarancją relaksu o nieopisanej wprost efektywności. Pozostaje jeszcze drażliwa kwestia cen, ale to już temat na odrębny akapit.

A wracając do rzeczy, które uczyniły Białkę Tatrzańską szeroko znanym i cieszącym się całkiem sporą popularnością kurortem turystycznym w górach - moda na wyjazdy w Tatry w okresie międzywojennym to był dopiero początek, prawdziwy przełom przyniosło szerokie wykorzystanie miejscowych źródeł termalnych. Gorące, nasycone korzystnymi dla organizmu składnikami mineralnymi wody są też niezwykle istotne w kontekście odnowy biologicznej. Co tu się rozpisywać: taka kąpiel, połączona z podziwianiem pięknych widoków na góry, to zarówno czysta przyjemność, jak też konkretna korzyść dla zdrowia. Przy basenach termalnych niejako z definicji pojawiają się również sauny, jacuzzi i inne odprężające, z gabinetami do masaży i innych zabiegów SPA na czele.

Kolejna rzecz to obiekty noclegowe w Białce Tatrzańskiej, które posiadają własne strefy relaksu. Tam wprawdzie nie ma łatwego dostępu do źródeł termalnych, są za to miejsca na kosmetyczno-pielęgnacyjne zabiegi. Odnowa biologiczna w górach najczęściej pojawia się w specjalnych pakietach pobytowych. Wszystko ładnie i pięknie, tyle że takie turnusy to zdecydowanie nie są tanie noclegi. Cóż zrobić - tym, którym możliwości finansowe stoją na przeszkodzie w korzystaniu z takich luksusów, pozostają te tradycyjne, najbardziej oczywiste formy wypoczynku.

Może i wędrówki po górskich szlakach, wymagająca prawdziwie żelaznej kondycji jazda na rowerze czy śmiganie po stokach narciarskich nie są może tak wyrafinowane, jak masaż z naturalnymi olejkami, jednak też pomagają wrócić do formy. O odczuwalnej poprawie samopoczucia już nie wspominając. Czyli mamy odnowę biologiczną w najprostszej postaci. Podsumowując: w tym zakresie Białka Tatrzańska daje turystom w zasadzie pełną gamę możliwości.

Dodano: 2017-10-18 14:14:00

Komentarze (2)
Anonim
18.10.2017 16:02

Zima wydawałaby się wprost idealnym czasem, żeby skorzystać z odnowy biologicznej w Białce Tatrzańskiej. Całkiem fajne stacje narciarskie, baseny termalne pod chmurką z gorącą wodą, fantastyczne widoki na Tatry i Podhale... Pozostaje tylko drażniąca kwestia smogu - w Zakopanem to rzeczywiście poważny problem, Białki w tym temacie niby się nie wymienia, no ale. Ktoś się orientuje, jak to wygląda naprawdę? Jest jakieś rzetelne źródło, gdzie można sprawdzać takie rzeczy?

Anonim
6.06.2019 08:22

Białka Tatrzańska to miejsce do którego bardzo lubię wracać. Raz na jakiś czas jadę wypocząć w to miejsce a w tym roku jadę skorzystać z ich oferty odnowy biologicznej. Bardzo mnie ciekawi czy Spa&Wellness Białki mnie zadowoli ;)

Dodaj komentarz